четвер, 15 грудня 2011 р.

Вивчаємо клавіатуру. 2 кл



Мета. Продовжувати знайомити учнів з клавіатурою, її призначенням. Навчити вводити за допомогою клавіатури малі й великі літери української абетки, цифри, розділові знаки.
Розвивати увагу, логічне мислення, зв'язне мовлення, пам'ять, кмітливість.
Виховувати цікавість до уроку інформатики.
Обладнання. Підручник «Сходинки до інформатики» (2 клас, «Світоч», 2009), робочий зошит для 2 класу «Сходинки до інформатики» (Київ, «Світоч», 2009), навчально-розвивальна програма «Кіт-риболов».

Хід уроку
I.Організація класу.
Повторення правил з техніки безпеки. Обговорення ситуацій.
Ользі подарували лазерну указку. Не бажаючи з нею розлучатися, вона прихопила її з собою на урок інформатики.
Чи порушила Ольга правила техніки безпеки? Які?
Костик не встиг з'їсти свій бутерброд і з ним зайшов до комп’ютерного класу.
Яке правило з техніки безпеки порушив Костик?
II.Перевірка домашнього завдання.
Фронтальне опитування.
Що розташовано на клавіатурі?
Що можна бачити на клавішах вгорі?
Що розміщено нижче?
По скільки букв на кожній клавіші?
III. Вивчення нового матеріалу.
Пояснення вчителя.
Щоб ввести велику літеру, треба спо чатку натиснути і тримати клавішу Shift. Потім натиснути клавішу з потрібною літерою і тоді відпустити клавішу Shift.
Інколи потрібно, щоб усі літери були великими. Тоді треба натиснути клавішу Caps Lock.
Щоб поставити розділовий знак, треба натиснути клавішу з цифрою, тримаючи клавішу Shift. На екрані з'явиться спеціальний символ або розділовий знак.
Робота з підручником.
Читання статті самостійно.
IV. Фізкультхвилинка.
Раз - піднялись, два - присіли,
Хай мужніє наше тіло.
Хто ж втомився присідати.
Може вже відпочивати.
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.
Раз - піднявся увесь клас –
Фізкультпауза у нас.
V.Робота за комп'ютером.
Пригадування правил сидіння за комп'ютером.
Практична робота учнів із програмою «Кіт - риболов».
VI. Закріплення знань,умінь і навичок учнів.
Робота у зошитах.
Завдання №1 - самостійно.
Завдання №2 - коментовано.
Завдання №3 - самостійно.
VII. Підсумок уроку.
Як ввести велику літеру?
Як ввести рорзділовий знак?
Що ще нового ви дізнались під час уроку?
VIII. Домашнє завдання.
Виконати завдапня для розумників і розумниць.



Немає коментарів:

Дописати коментар